czwartek, 30 maja 2013

DZIEŃ DZIECKA - co kupić? Część III - ZABAWKI


Wybrałam trzy zabawki, które chciałabym polecić. Cenię je przede wszystkim za to, że można się nimi bawić wspólnie - całą rodziną, z rodzeństwem, z kolegami, dzięki czemu pomagają w nabywaniu przez dzieci umiejętności budowania relacji społecznych. Poza tym rewelacyjnie rozwijają koordynację wzrokowo ruchową, uczą cierpliwości i koncentracji.
Pierwsze dwie są wykonane przez firmę ELC (Early learning Centre). Ja nabyłam je w sklepie Mothercare, ale nie wiem czy nie można ich kupić w przez Internet.
Jumbo Knockout to gra dla dzieci w wieku od 3 lat. Polega na strzelaniu przez słonia gąbkowymi kroplami wody do małpek siedzących na drzewie. Gąbki umieszcza się na nosie słonia, a strzela się nimi poprzez naciśnięcie nogą na pompkę przyczepioną do ogona słonia. Wcelowanie kroplą w małpkę wcale nie jest takie łatwe J Dodatkowo, małpki mają na sobie liczby, co pozwala nieco starszym dzieciom grać na punkty.
 
Druga zabawka to duże gąbkowe ryby i dwie wędki, za pomocą których trzeba te ryby złowić. Pod spodem ryby mają namalowane cyfry, więc również można poćwiczyć liczenie lub grać na punkty.
 
Jeśli podoba wam się pomysł z łowieniem, ale wolicie mniejsze gabaryty, to polecam drewniane stworki morskie z magnesami. Tę zabawkę kupiłam na Allegro. Nie wiem, jakiej jest firmy, ale sądzę, że bez problemu dostaniecie ją w większości sklepów z zabawkami. Jak nie tę, to podobną.
 
DO ZOBACZENIA :)

2 komentarze:

  1. Łowienie rybek sama do tej pory uwielbiam. Fajna zabawa dla całej rodziny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo spodobała mi się ta gra ze strzelaniem do małpek. Jeszcze takiej nie widziałam.
    Pozdrawiam!
    Iza

    OdpowiedzUsuń