Od Mamy


Dedykuję tego bloga mojemu synkowi Jurkowi.
Dzięki niemu, na nowo, poznałam świat zmysłów. Dostrzegłam, że to, co do tej pory wydawało mi się oczywiste, dla mojego dziecka było czymś wręcz magicznym. Wyruszyłam więc z nim w tę fascynującą podróż w świat zabaw, w których główną rolę odgrywały kolory, kształty, faktury, zapachy, dźwięki, a przede wszystkim mnóstwo ruchu i jeszcze więcej przytulania.
Zauważyłam też, że najwięcej radości sprawiały nam zabawy zwykłymi rzeczami, które w oczach Jurka okazały się niezwykłe. Doceniłam ich ogromny potencjał i zaczęłam wykorzystywać je w wymyślaniu kolejnych zabaw.
Dzięki Jurkowi poznałam wielu fantastycznych ludzi i wybitnych specjalistów w dziedzinach fizjoterapii, neurologii, logopedii czy psychologii. Ci ludzie uświadomili mi, jak bardzo ważne jest stymulowanie zmysłów dziecka, które korzystnie wpływają na jego rozwój ruchowy, rozwój mowy, umiejętność planowania, uczenia się, a co za tym idzie samoakceptację i poczucie własnej wartości.
Teraz, kiedy Jurek zaczął przygodę z przedszkolem, chciałabym podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami z zabawami sensorycznymi.
Zapraszam wszystkich do magicznego świata dziecięcych zmysłów.
 
Dziękuję Ci Synku,
Twoja Mimiczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz