środa, 5 grudnia 2012

PUCHATE ŚNIEGOWE KULKI, czyli kolejna wariacja na temat płatków kosmetycznych

 


 

Puchate Śniegowe Kulki można wykorzystać jako ciekawą ozdobę świąteczną. Mogą również służyć jako fantastyczna pomoc w zabawie relaksacyjnej, będącej elementem m.in. metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Razem z Jurkiem robimy sobie nimi puszkowy masaż. Zaczynamy od twarzy, a kończymy na stopach. Można poczuć się naprawdę błogo, zwłaszcza, gdy w tle leci jakaś spokojna muzyczka...
Niestety, na to nie mogę ostatnio liczyć, ponieważ Jurek tak pokochał puszkowe klimaty, że od jakichś dwóch tygodni, na okrągło, słucha Puszka Okruszka. Na szczęście, płyta jest już tak przez niego wyeksploatowana, że tylko czekam, aż pewnego dnia strzeli i opuści nasz dom na zawsze... J

Do wykonania Śniegowych Kulek potrzebne będą:

 • 4 płatki kosmetyczne,

 • igła i biała nitka,

 • tasiemka materiałowa (do kupienia w pasmanterii),

 • klej.

Składamy płatki na pół i układamy jeden na drugim w poniżej pokazanej kolejności:

 
Następnie, zszywamy je ze sobą.
 

Teraz robimy motylki, w ten sposób, że boki każdego płatka rozchylamy, a środek sklejamy. Proponuję uformować Kulkę na sucho, a dopiero później skleić to, co według nas powinno być sklejone.

 
Kiedy Kulka będzie gotowa, na końcu tasiemki zawiązujemy kokardkę i przyszywamy ją do puszka.
 
 
Teraz, obcinamy tasiemkę na takiej długości, jaka nam odpowiada i wymawiając części ciała, miziamy, miziamy, miziamy...
 

 

1 komentarz:

 1. Jejku jakie fantasyczne miejsce!! Myślę ze ten blog podbije nie jedno serducho :) Bardzo fajnie ze bedzie to miejsce z prostymi pomysłami na urozmaicenie dnia malucha :)
  pozdrawiam cieplutko
  Liwia

  OdpowiedzUsuń